Odborný portál pro starosty a zastupitele

Den malých obcí

Starostové malých obcí uvítali novou službu občanům


Letošní 55. ročník Dnů malých obcí je minulostí. Konaly se během prvních dvou dubnových úterků v Praze a Olomouci. Akce přinesla starostům a starostkám řadu užitečných informací pro řízení obcí a umožnila navázat důležitá partnerství s vystavovateli.

Zástupci obcí se mimo jiné dozvěděli, jak mohou jejich obce reálně ušetřit na energie. MŽP zde představilo programy a projekty podporované ze Státního fondu životního prostředí zaměřené na boj proti suchu nebo na rozvoj elektromobility v obcích. Přínosná byla také přednáška o nakládání s odpady ve světle nové odpadové legislativy.

U stánku Moderní radnice se sešly desítky představitelů samospráv, kteří usilují o zlepšení komunikace jejich úřadů s veřejností. Představili jsme, jak automatický informační asistent slouží občanům a jak starostům pomáhá od řady starostí. Umí řešit přes 70 častých životních situací občanů a je tu pro ně nonstop. To dělá úřad dostupnějším a přívětivějším.

Starostové také kvitovali, že automatizovat komunikaci, a pomoci tak lidem zařídit si rychle a pohodlně své záležitosti, je možné okamžitě. Obvykle během pár dní. Naproti tomu rekonstrukce kanalizace, modernizace školky a další velké obecní projekty, které zvyšují spokojenost občanů s životem v obci, představují běh na dlouhou trať.

Zástupci některých obcí nadnesli, že u nich je komunikace s veřejností naprosto báječná, protože si vše potřebné řeknou v hospodě, kde se večer všichni sejdou. Šťastní to lidé! U obcí s počtem obyvatel, který se nepočítá na desítky, ale stovky, tato výhoda bohužel padá. Navíc i pro malé vísky představuje asistent účinný nástroj k přilákání nových obyvatel.

Zavedení asistenta přitom není vůbec složité. Nevyžaduje žádné registrace, stahování ani instalace. A díky dotačnímu programu společnosti šéfbot s.r.o. je dostupný i pro ty nejmenší obce. O tom ale zase někdy příště. Pokud byste se nemohli dočkat, tak nás neváhejte kontaktovat na +420 728 320 265 a my vám rádi přednostně vše objasníme.

Nedostali jste se na Dny malých obcí? Nevadí! Jak získat více spokojených občanů, zjistíte i na bezplatném webináři. Přihlaste se!

Článek pro vás připravil:

Jan Ružička

Jednatel ve firmě šéfbot s.r.o.

Firma šéfbot se zabývá tvorbou komunikačního nástroje chatbot. Mezi stovky jejich klientů patří mimo jiné také ty největší tuzemské organizace. Snaží se chatboty dělat tak, aby vždy byli orientováni na výsledek, byli chytří a přinesli návštěvníkům webových stránek přidanou hodnotu, protože náš cíl je stejný – spokojený uživatel.

Jste starosta nebo zastupitel? Rádi vám s tímto tématem pomůžeme!